به گفته سعید محمدزاده: این گردهمایی فرصت خوبی برای شناسایی، ارزیابی و انتخاب شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ واجد شرایط به‌منظور گسترش فضای کسب‌وکار در صنعت نفت و ارزیابی و بررسی چالش‌های این صنعت خواهد بود.

وی افزود: ۵۰۰ مجموعه از شرکت‌ها برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کردند و فرآیند داوری در حال برگزاری است.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری با اشاره به اهم فعالیت‌های وزارت نفت در مسیر تحقق توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری، گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی صنعت نفت با سرمایه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان راه‌اندازی و جزئیات آن به‌زودی اطلاع رسانی می‌شود.

 این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون بیش از هزار چالش از بخش‌های مختلف صنعت نفت به‌صورت مشخص و مستند گزارش شده است، اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان، نوآور و شرکت‌های استارت‌آپی مجموعه چالش‌های صنعت نفت را در قالب یک بسته طراحی می‌کنند و در زمان خود ارائه خواهند داد.

محمدزاده در توضیح این مطلب به مسئله فرآیند خرید تضمینی اشاره و اظهار کرد: از جمله اقدام‌های مهم وزارت نفت و صندوق نوآوری و شکوفایی، مسئله خرید تضمینی است. به‌طور طبیعی هر شرکتی که بتواند نسبت به حل مسائل صنعت نفت اقدام کند و محصول یا خدمت مورد نیاز صنعت را ارائه دهد، فرآیندی برای خرید تضمینی آن تعریف شده است که گزارش‌های مبسوط در این زمینه در جشنواره پیش‌رو ارائه خواهد شد.

 

لازم به ذکر است در ارزیابی شرکتهای دانش بنیان که در دو مرحله انجام شد، شرکت دانش بنیان فناوران سخت آرا موفق شد، نشان نقره از این جشنواره را کسب نماید.

منبع خبر: https://fanavari.mop.ir