درباره ما

افتتاح شرکت

شرکت فناوران سخت آرا در اواخر سال ۱۳۹۳ با حضور جمعی از دانش آموختگان با تخصصی مهندسی سطح در رشته­ های مهندسی مواد و مهندسی فناوری نانو تشکیل شد.  هدف از تشکیل شرکت، حل مشکلات صنعت در مواجهه با پدیده های مخربی چون سایش، فرسایش و خوردگی بود.

اخذ جواز دانش بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ایجاد پوشش های سخت نانومقیاس نیترید فلزات واسطه بر پایه فلزات تیتانیوم و کروم و زیرکونیوم و آلیاژهای آن موجب دستیابی به دانش فنی اعمال انواع پوشش های مهندسی نانوساختار اعم از پوشش های نانوبلوری، پوشش های نانولایه ای و پوشش های نانوکامپوزیتی را فراهم ساخت. برای این منظور واحد تحقیق و توسعه در قالب پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکترا برخی چالش های صنعتی را به سرانجام رساند.

عقد قرارداد تولید انبوه با شرکت­های صاحب نام کشور

ارایه خدمات مهندسی به شرکت­ها و صنایع کشور در ارایه خدمات تولید انبوه پوشش­دهی، از جمله پوشش­های نانوساختار بر پره­های کمپرسور توربین گازی ملی (IGT25)  که موجب خودکفایی کشور در تولید پوشش­های مقاوم به خوردگی و مقاوم به فرسایش شد و هم اکنون نیز شرکت فناوران سخت آرا در حال ارایه خدمات به شرکت­های مختلف در این زمینه می­باشد.

اخد نماد نانومقیاس بر محصولات تجاری شرکت

در ادامه توسعه فناوری پوشش ­دهی در شرکت فناوران سخت آرا، شرکت موفق به ایجاد پوشش­ های نانومقیاس جدید از جمله پوشش­های نانولایه فوق سخت و پوشش­های نانولایه آنتروپی بالا شد. همچنین دستیابی به دانش ایجاد پوشش ­های فوق آبگریز و نیز ضدرسوب (فولینگ) از دیگر فناوری ­های درون­زای شرکت فناوران سخت آرا می­باشد.

ساخت دستگاه PVD صنعتی بهینه­ سازی شده

بر اساس تجربیات همکاران شرکت و نیز وجود چالش ­های عملیاتی در دستگاه ­های موجود، دستگاه دوم طراحی و ساخته شد و هم اکنون با کیفیت مطلوب تر آماده ارایه خدمات صنعتی می باشد.

keyboard_arrow_up